15-16-17 Kasım Nebiyan Doğa Festivali basın tanıtım toplantısı düzenlendi.

19 Mayıs’ta özel bir restoranda gerçekleşen basın toplantısında 19 Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, festival hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. Topaloğlu, “Karadeniz’in terası olarak tanımlanan 19 Mayıs ilçe merkezinin güneyinde, 1224 metre yükseklikte, Nebiyan dağında bir birinden farklı spor dallarını aynı ortamda sunarak, doğa severleri bir araya getirmeyi hedefleyen Nebiyan Doğa Festivalinin ilkini gerçekleştireceğiz.

Festivalin en iyisi Nibiyan’da olur diyen Topaloğlu şunları aktardı, “19 Mayıs İlçesine 25 km uzaklıkta bulunan Nebiyan dağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turizm Merkezi ilan edilen, boyları 50 metreyi geçen gürgen ağaçlarının olduğu nebiyan suyu, Nebiyan fasulyesi ve nebiyan kestanesi ile marka olan doğa harikası bir bölge. Bu bölgede ilk olan Nebiyan Doğa Festivalimizde 3 gün 2 gece çaır konaklama festivalimize herkesi davet ediyorum” dedi.

Festival etkinliklerinden de bilgiler veren Başkan, 15 Kasım Cuma günü festivalimizin 1. günü o gün çadır kamp alanına giriş kayıt ve yerleşme olacak, 16 ve 17 Kasım’da ise foto safari, tahtaralli, zipline, salıncak, paraşüt, off road gösterilerinden dağ tırmanışına kadar her şey olacak” Festivalimiz 17 Kasım günü ödül töreninin ardından son bulacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz