Bafra da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

SAMSUN’UN Bafra İlçe Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Bafra Kültür Merkezi Salonunda “Cami ve Hayat” konulu konferans tertip edildi.

Camiler ve Din görevlileri, Yaşadığımız toplumun bir kalbi olduğunu, bizi temizlediğini yine muttaki insanların yetişmesinde ne kadar bir faydalı büyük bir görev üstlendiğini belirten Bafra ilçe Müftüsü Necmettin Kayar şunları söyledi, “Bugün birçok imkansızlıklara rağmen şehir merkezlerimizde uzak ve yakın mahallerimizde (köylerimizde,)cefakar fedakar bir şekilde bu işleri yürütebilen din görevli arkadaşlarımız var diyen Kayar, Yüce Mevlam Din görevlilerimize görevlerinde başarılar ihsan eylesin.

Bafra ilçe müftülüğümüz olarak 470 personelimizle beraber 345 camimizle ve büyük bir çoğunluğu da dolu olan Bafra’ya 84 km uzaklıkta arkadaşlarımız görev yapıyorlar.

Kayar, Bafra ilçe Müftülüğü olarak camilerimizde yarın ki görevleri yetiştirme açısından 6 tane kuran kursumuz da öğrencilerimize hafızlık eğitimleri vererek inşallah geleceğin görevlilerini yetiştirme gayreti içerisinde olacağız.

Bizler bu vesileyle herkesin camiler ve din görevlileri haftanızı kutlar gelen herkese de teşekkür ederim” dedi.

Konuşmanın ardından Bafra ilçe Müftülüğü tarafından sinevizyon gösterisi gelen davetlilere izletildi.

Programda, dereceye giren din görevlilerine plaket ve hediyeleri protokol tarafından takdim edildi.

Programın sonunda ise, Diyanet İşleri Başkanlığı, din işleri yüksek kurulu başkanı İdris Bozkurt’un verdiği “Cami ve Hayat konulu konferansla program son buldu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası programına, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Siyasi Parti Başkanları, Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz