SAMSUN’UN Bafra ilçesinde Çetinkaya ile Türbe Köprüsüne arasında yasak olmasına rağmen ördek avı yapan avcılar neye göre avlanıyor.

Vatandaşlara saçma geldiğinden dolayı Bafra Kaymakamlığı tarafından Çetinkaya ile Türbe köprüsüne kadar yasak koymuştu.

Arif Albayrak ise ama bu bölgede avcılar avlanıyor. Bizler her sabah bir kaç arkadaşımızla spor amaçlı ırmak seti üzerinde spor yaparken bu istemediğimiz olaya şahit oluyoruz, uyara bildiklerimizi uyarıyoruz. Yine bir sabah ırmak seti üzerinde spor yaparken avlanan bir arkadaşı gördük.Yanına gittiğimizde ise bize telefonundan bir haritayı göstererek burasının serbest olduğunu belirtti.

Bizler de yinede tam emin olmak için 155 Polis imdatı aradık. Onlarda Doğa korumasındaki bir görevli arkadaştan aldığı bilgiye göre avlanan yerin serbest olduğunu söyledi.

Yinede bu olayın peşini bırakmayarak Bafra Kızılırmak Avcılar başkanı Adem Besdil ile temasa geçerek konu ile ilgili bilgilerini sorduk. Başkan Adem Besdil sie söyleminde Çetinkaya ile Türbe Köprüsane arası avcılara yasaklandığını söyledi.

Hatta orada Kaymakamlık tarafından vatandaşlara saçma geldiğinden dolayı bu bölgelerin av için yasak olduğuna dair tabeleler yerleştirdi.

Bizler de Dernek olarak bu konu üzerine odamıza kayıtlı olan avcı kardeşlerimize telefon üzerinden yasak olduğuna dair bilgilendirdik.

Besdil, belki kaçak avcı olabilir, set üzerinde spor yapan ve dinlenmeye gelen vatandaşlarımızın üzerine saçma geldiğinden dolayı yasaklamıştı dedi.

Albayrak Kızılırmak Avcılar Dernek başkanı bu bölgenin yasak olduğunu dile getiriyor, bizlerde burada kim yetkili ise buna acil bir çözüm yolu bulsunlar yoksa burada istenmeyen sıkıntılar olabilirdi dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Girin