Türkiye Cumhuriyeti’nde görevli, amacı kendisine emanet edilen eğitim ve öğretiminden sorumlu oldukları çocukları, kendine güvenen, kararlı ve eğitimli bir insan yapmak olan Bafra F.O.O Öğretmenlerinden bazıları, sorumluluğu altında bulunan çocuklara, psikolojik baskı yaparak “Zaten kazanamayacağınız bir sınava girmenize de gerek yok diyerek” Çocukların azmini kırarak, yine sorumluluğu altında bulunan çocukları etkileri altına alarak, kendi başarısızlık korkularını giderme çabası içindedirler.

Henüz yolun başında olan gencecik akılları, korkularından besleyip azimlerini kırarak, kendilerine haksız ve bir başarı zemini oluşturuyorlar.

Öğretmen diyerek, emanet ettiğimiz çocuklarımız, henüz sınava bile girmeden, giremeden kendi sınav kaygıları ile uğraşırken, bir de önlerinde örnek aldıkları, saygıyla dinledikleri bu insanların sözleriyle sınav düşüncesinden uzaklaşarak diretilen düşünceye razı olmaya başlıyorlar.

Her ne olursa olsun, amacı; Kendine güvenen, eğitimli bireyler yetiştirmek olan öğretmenler maalesef çocukları kendi korkularının esiri olup, yalnızca okulun puanı düşecek kaygısıyla, eğitimde fırsat eşitliği ilkesinden uzak tavır sergiliyorlar.

Efendiler, bu ülkede, eğitimde fırsat eşitliği vardır ve henüz gerçekleşmemiş bir eylem yüzünden kimseyi elde edebileceği eğitim fırsatından bilerek ve isteyerek mahrum edemezsiniz.

ÇOCUKLARIN BAŞARISIZLIĞINDAN PUAN KAYBETME KORKUSU YERİNE, BAŞARILI ÖĞRENCİLER YETİŞTİREREK KENDİNİZE ZAFER İNŞA EDİN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz