Ne yazık ki böyle bir başlık altında bir yazı yazmak zorunda kalmamız. 1930 Bafraspor içinde bulunduğu tüm zorluklara rağmen, ayakta duran ve ayakta durmak için de hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir Başkan’a ve yöneticilere sahip.

Son zamanlar da ise sırf teklif ettiği isim Bafraspor’da görev almadığı için, Bafraspor’u linç etmek isteyen, yerle bir etmek için elinden geleni ardına koymayan bir yazı yayınlandı. Yazının müsebbibi ise yazıyı neden yazdırdığını, hangi koşullar da Bafrasporun bu durumda olduğunu belirtmedi.

Beyler, 1930 Bafraspor bu şehrin markasıdır, bu şehrin dışarıya açılan yüzüdür, bu şehrin itibarı ve adının anılmasını sağlayacak yegane takımdır, etkendir.

Bafraspor’un başarısızlığını sadece yönetime yüklemek büyük bir acizlik ve kendini bilmezliktir, 1930 Bafraspor başkanın değil, bu şehrin tek takımıdır ve Bafraspor’u bu kadar zorluklar içinde bırakan bir şehrin oturup yaptığını kendi adına eleştirmesi lazımdır.

Asıl başarısız olan, hiç bir şey yapmadan dışarıdan izleyen bizler, takımımızın halini bilmeden yaşadık ve yaşıyoruz.

Beyler, herkes hata yapabilir, herkes yanlış kararlar alabilir, herkes önünü geleceği göremeyebilir, ama bütün bunlar olmazken, 1930 Bafraspor Başkanının nasıl yalnızlaştırıldığını, nasıl görmezden gelindiğini de bilmek ve ona göre değerlendirmek gerekir.

Bafraspor başarısız değildir, aksine içinde bulunduğu tüm zorluklara ve imkansızlıklara rağmen, maça çıkmaya devam eden, oyuncu getiren, maçlarının peşine giden bir takımdır ve böyle de bilinmesi gerekir.

Bu şehre ihanet etmemiş olmak, bu şehrin içeride ve dışarıda güzel anılmasını sağlamak TÜM BAFRALI’LARIN BOYNUNUN BORCUDUR ve BU BORCU ÖDEMESİ GEREKİR.

Unutulmamalıdır ki 1930 Bafraspor, Bafra’zın adını taşıyan, adını geçmiş zamanlar da layıkıyla taşıyan, tüm ülkede Bafra’nın gururla anılmasını sağlamış İLK ve TEK TAKIMDIR.

1930 Bafraspor zor zamanlar içinden geçiyor doğru, ama bu zor zamanlar kalıcı değil, Bafraspor’un TÜm Bafra’ya ve Bafra’lılara ihtiyacı var.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMANIN ZAMANIDIR.
TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKMAMIZ ve YALNIZ OLMADIĞINI GÖSTERMEMİZ GEREKİYOR.

Gerek Belediye’nin, Gerek STK’ların, Gerek Önce gelen tüm girişimcilerin ve Bafralı olan herkesin sahip çıkması, birlik ve beraberliği göstermesi gerekir.

M.Uğur Şahinol – Ebubekir Yılmaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz