Akciğer kanserine yakalanan ve bir süredir tedavi gören oyuncu Tarık Ünlüoğlu, yaşam savaşını geçtiğimiz pazartesi günü kaybetti. Usta oyuncuya yapılan törenin ardından Ünlüoğlu’nun naaşı Levent Camii’ne getirildi. Cenaze namazına çok sayıda ünlü isim katılarak Ünlüoğlu’nu son yolcuğunda yalnız bırakmadı.

Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu’nun vefatı sevenlerini ve sanat camiasını yasa boğdu. Ünlüoğlu için Mecidiyeköy Büyük Sahne – Artı Sahne’de tören düzenlendi. Arkadaşları Tarık Ünlüoğlu’na son görevini yerine getirmek için törende hazır bulundu.

Ayakta durmakta zorlanan Gülenay Kalkan’a oyuncu Selçuk Yöntem destek oldu. Gülenay Kalkan eşinin tabutuna sarılıp gözyaşlarına boğuldu.

Ünlüoğlu’nun hayat arkadaşı Gülenay Kalkan, “Acım çok büyük. Biliyorum bütün Türkiye’nin de çok büyük. Ben böyle bir eşe sahip olduğum için gerçekten çok mutlu oldum. Çok güzel bir hayat yaşattı bana. Kocamdı, hocamdı, sevgilimdi, babamdı. Ama en önemlisi çocuğumdu benim. Canımın içinden can gitti, huzurla gitsin” dedi.

CUMHURBAŞKANI’NDAN TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden oyuncu Tarık Ünlüoğlu’nun eşi Gülenay hanım ile telefonla görüşerek taziyelerini iletti.

Cenaze öncesi Artı Sahne’de düzenlenen törende Tarık Ünlüoğlu’nu sevenleri yalnız bırakmadı. Törene katılanlar arasında Ünlüoğlu’nun sanat camiasından yakın dostları, Oktay Kaynarca, Ata Demirer, Selçuk Yöntem, Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan, Melek Baykal, Funda Arar, Altan Erkekli gibi isimler yer aldı.

Melek Baykal, “Çok değerli bir arkadaşımızdı. Keyfimizi yitirdik, neşemizi yitirdik” dedi. Altan Erkekli ise, “Hayatı dolu dolu yaşayan arkadaşımdı. Çok üzgünüm” ifadelerini kullandı.

Selçuk Yöntem ise, “47 yıllık dostumdu. Çok küstük, çok barıştık. Çok dominant bir karakterdir. Bir masayı terk etmesi asla istenmeyen bir karakterdi. Can dostumdu, Allah rahmet eylesin” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Mehmet Aslantuğ ise, “30 yıllık dostumu kaybettim. Her zaman aramızda olacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz